Zahájení adventu v dětském klubu

První svíčka na věnci zvěstuje příchod Vánoc tak jako první vlaštovka přináší jaro. Nastává čas těšen i pečení, shonu i zvonění zvonů, zdobení i dětského zlobení. Přejeme všem krásný adventní čas a děkujeme, že jste nás v hojném počtu navštívili a podpořili, vážíme si toho!

Dětský ekologický klub Cerhenice

Nové židle pro žáky cerhenické základní školy

Konečně dorazila další várka nových židlí pro žáky naší školy.  Židle pro 2. stupeň byly zakoupeny z mimořádného příspěvku od zřizovatele, kterému za finanční příspěvek mnohokrát děkujeme. Židle pro žáky 1. stupně budou postupně obnovovány dle finančních možností. Nyní ještě do konce roku chystáme pořídit interaktivní tabuli našim prvňáčkům, kteří jako jediní touto inovativní didaktickou pomůckou ve své kmenové třídě nedisponují.
ZŠ Cerhenice

Vánočka, perník, punč…

Občerstvení při příležitosti Rozsvícení vánočního stromu bude z rukou šikovných kuchařek ze školní jídelny připraveno od 15 hodin. Určitě bude oblíbená vánočka, perník s povidly, škvarková pomazánka a další dobroty. Na zahřátí pak první adventní punč.

 

Žáci tvořili na vánoční výstavu

Žáci a žákyně základní školy během projektového dne s názvem vánoční tvoření vyrobili pěkné výrobky, které bude možné obdivovat a třeba i zakoupit na výstavě, která se uskuteční před rozsvícením vánočního stromu v neděli 27. listopadu.

Choďte a jezděte opatrně, může přijít první náledí letošní zimy

Meteorologové varují před možností lokální tvorby náledí nebo zmrazků. Napadnout může až pět centimetrů sněhu za 12 hodin. Výstraha platí od 18. listopadu 18 hodin do 19. listopadu 10 hodin. Hrozí nebezpečí úrazů v důsledku uklouznutí. Na neošetřených komunikacích pak problémy v dopravě a zvýšená nehodovost. Při pohybu venku je třeba chodit velmi opatrně, starší nebo méně mobilní lidé by měli omezit vycházení. Řidičům se doporučuje sledovat dopravní zpravodajství a jezdit velmi opatrně.

Vymalovat podchod?

Správa železnic navázala spolupráci se studiem @artsprayers, které vyzdobí železniční domky podél celé trati Poříčany – Kolín. Co takhle vylepšit podchod? A pokud ano, jaký motiv navrhujete?

Marek Semerád

Fotbalový zápas s FC Tuchoraz rozhodly penalty

Minulý týden do Cerhenic zavítala na zápas okresního přeboru FC Tuchoraz. Napínavý zápas skončil nakonec 4:4, a tak se kopaly penalty, ve kterých zvítězili hosté. Nutno vyzdvihnout parádní kulisu, kterou vytvořili fandové hostí.