Jarní příměstský tábor?

Jarní prázdniny – 14. 02. – 20. 02. 2022
Po dohodě s panem starostou PhDr. Bc. Markem Semerádem, MBA vznášíme dotaz na rodiče, zda mají zájem o uskutečnění jarního příměstského tábora v Cerhenicích. Vhodný pro děti od 6 do 12 let. Zajištěno – stravování, pitný režim, program. V případě zájmu volejte na tel. číslo: 725 426 855
Pavlína a Hana, Dětský ekologický klub Cerhenice

Od 17. do 20. 1. neordinuje MUDr. Josef Slabý

V týdnu od 17. 1. do 20. 1. neordinuje MUDr. Josef Slabý, praktický lékař pro dospělé. V případě potřeby zastupuje MUDr. Barbora Lustigová ve Velimi.
Ordinační hodiny Velim:
Pondělí: 08:00 – 12:00 hod.
Úterý: 08:00 – 12:00 hod.
Středa: NEORDINUJE
Čtvrtek: 08:00 – 12:00 hod.
Tel. číslo Velim – 321 763 047
Pátek: 08:00 – 12:00 hod. ORDINACE CERHENICE

Videospoty nejen pro seniory

Projekt Senioři v krajích vytvořil deset krátkých videoklipů o tom, jak se dnes žije starší generaci a s jakými problémy se potýká. Můžete tak zhlédnout videospoty na téma seniorská obálka, péče o seniora, age management, násilí na seniorech, mezigenerační soužití, kyberbezpečnost, aj. Třeba se dozvíte něco, co není na první pohled zjevné…

Videa najdete na Youtube kanálu Senioři v krajích.

https://www.youtube.com/playlist?list=PLS-g-e9FC9RS8aYdZlZ1MxxTgCnlUo8Lx

Volná herna s opičí dráhou

Vypadá to venku na pěknou zimu, sníh v nedohlednu… Pojďte si s námi pohrát do herničky! Sejdeme se v pátek odpoledne. Od 16 hod startuje opičí dráha , vhodná pro děti cca 1-7 let. Od 16:30 pokračuje volná herna pro malé i velké. Vstupné je zdarma, k dispozici káva i čaj.

Cerheníček

Středočeská veřejná doprava se připravuje na vlnu omikronu

Vzhledem k očekávanému prudkému nárůstu incidence mutace COVID – 19 Omikron v populaci, která se týká i řidičů autobusů a členů vlakových čet na železnici, připravuje Středočeský kraj od 12. 1. 2022 systémové opatření, kterým se zajistí maximální možná míra zabezpečení provozu veřejné hromadné dopravy na území kraje.

Absolutní prioritou zůstávají školní spoje a spoje v dopravních špičkách do a ze zaměstnání.

Již v průběhu příštího týdne lze očekávat zvýšení výpadků spojů na jednotlivých linkách v důsledku onemocnění nebo povinných karantén řidičů autobusů či strojvůdců vlaků.

S platností od 12. 1. 2022 bude dispečink PID ve spolupráci s dopravci operativně zasahovat do provozu linek – jak v autobusech, tak ve vlacích s tím, že tyto informace budou zveřejňovány denně na webu www.pid.cz a na facebooku, instagramu a twitteru (vždy opět na stránkách či kanálu PID) a to vždy v 19:00 hodin v den před následujícím dnem provozu.

  • aktuální informace také najdete v PID lítačce, která je k dispozici v podobě aplikace pro mobily (IOS i Android)
  • posilujeme kapacity dispečerského řízení
  • od 17. 1. 2022 dojde k zavedení dočasně omezeného provozu s prioritou zachování školních spojů (prázdninový provoz bez omezení školních spojů!). Toto opatření se dotkne primárně linek s velkou hustotu spojů formou prodloužení intervalu

I přes takto nastavená opatření NELZE vyloučit, že v jednotlivých případech nedojde k neočekávanému výpadku spojů, který může vyplývat z pozitivních záchytů v rámci povinného testování provozních zaměstnanců při příchodu na pracoviště.

Výše uvedená opatření budou platit do odvolání, předpokládáme cca do poloviny února 2022.

Děkujeme za pochopení a všichni věříme v co nejbližší návrat k normálu.

Veškeré informace v aktuální podobě obdržíte nejen na webu www.pid.cz., ale rovněž také na dispečinku Pražské integrované dopravy tel. +420 234 704 560.