Příměstský tábor ekologického klubu se blíží

Milí táborníci, tábornice a milí rodiče,

letní prázdniny se „překulily“ do druhé poloviny a mílovými kroky se nám blíží dlouho očekávaný příměstský tábor. Příprava her je v plném proudu. Tábor se ponese v duchu Jaroslava Foglara, takže skalní fanoušci foglarovek jistě tuší, že děti budou plnit bobříky (mlčení, mrštnosti, čestného chování, odvahy…)

Během týdne nás navštíví loutkové divadlo, želvy, zahrajeme si minigolf, projedeme se parníkem a vše zakončíme stanováním na zahradě environmentálního centra, opékáním špekáčků, nebude chybět ani hra na kytaru a zpěv.

O naše „hladové žaludky“ se bude pečlivě starat Restaurant M Paráda Bude to fajn týden a doufáme, že se z nás stane prima parta.

Už se moc těšíme na všechna liščata, vlčata a medvíďata, takže táboru ZDAR a 17.08.2020 ZAČÍNÁME!

Pavlína, Hanka a Markéta, Dětský ekologický klub Cerhenice

P.S. Upozornění pro rodiče: Prosíme o zakoupení bílého trika dětem, budeme jej malovat a zdobit.

Na kinofest přijede i kapela Artmosféra

Další skvělou kapelou, která vystoupí už tento pátek na Českém kinofestu v Cerhenicích, je Artmosféra. Hrát bude od 19 hodin. Kapela Artmosféra vznikla v roce 2011. V letech 2014 – 2016 se umísťovala v žebříčku Českého slavíka v kategorii Hvězda internetu, za sebou má nespočet koncertů mimo jiné i na festivalech Colours of Ostrava, Votvírák, Mezi ploty, Sázavafest, Rock For People, Smetanova Litomyšl či vystoupení např. ve Snídani s Novou. Na kontě má dvě CD a v současné době točí nové EP pod producentským dohledem Jana P. Muchowa.

Turnaj přípravek

Počasí jak vymalované provázelo turnaj fotbalových přípravek. „Prostě se povedl. Díky všem,“ komentoval Marek Semerád. Výběr ze zdařilých snímků fotografa Štěpána Vodičky si můžete prohlédnout v sekci galerie.

Zahrada školky se plně otevírá veřejnosti

Od 1. 8.2020 do 31. 8. 2020 je plně k dispozici veřejnosti zahrada mateřské školy, a to každý den v době od 8:00 do 20:00. Od září to poté bude opět dle rozvrhu (viz provozní řád v místě zahrady). Dodržujte, prosíme, provozní řád. Pokud bude zahrada a její vybavení ničeno, nebude možné ji nechat přístupnou.

Který film se v letním kině promítne?

V pátek 7. 8.2020 se po koncertě skupiny Gazdina Roba (ten je od 17 hodin) uskuteční promítání letního kina. Promítat se nakonec film, o kterém rozhodnou hlasy diváků. Hlasování, které vyhlásil starosta Marek Semerád na facebooku, bude probíhat do středy 5. srpna.