Do konce volebního období stávajícího zastupitelstva zbývá už jen chvilka. „Rád bych proto vypíchl několik věcí, o kterých zatím jen uvažujeme, ale jejichž realizace začne (pokud tedy vůbec) až v dalším volebním období,“ říká starosta Marek Semerád a upřesňuje:

1) Plácek za fotbalovým hřištěm

První věc, o které mluvím a která nepotřebuje ani žádnou vizualizaci, je prostě místo, kde mohou děti kdykoliv nerušeně hrát fotbal nebo jiné hry. Nazvěme to třeba tréninkové hřiště. Vycházíme tak vstříc připomínkám občanů, že fotbalové hřiště máme sice hezké, ale děti na něj nemohou nebo si ho příliš neužijí. Proto městys od manželů Pohořelých koupil před časem zahradu za fotbalovým hřištěm, a tu časem přemění na onen plácek, po kterém volají všichni. Levné, snad rychlé a snad i kvalitní…

2) Workoutové hřiště na bývalé skládce

U tohoto záměru jsme trochu dále. Případné hřiště pro podobné aktivity u nás chybí a mládež si často plete keltské hřiště s lezeckou stěnou.

3) Dětské hřiště a posezení pro seniory na zahradě vedle obchodu Jednota

U tohoto záměru musím zdůraznit, že pozemek, na kterém bychom takovouto věc chtěli vybudovat, ještě není obecní, nýbrž je v majetku soukromého vlastníka. Podobně jako u bývalého koupaliště Hvězda s ním jednáme o prodeji nebo směně. Jde nám jak o dětské hřiště, tak i o nějaký hezký altán nebo posezení například pro seniory. Myslíme si, že skloubit obě dvě věci do jednoho záměru by vůbec nebylo špatné.

Děkuji za vaše názory a připomínky.