Školní jídelna připravuje již 3. ročník „Večeře pro rodiče žáků základní školy a mateřské školy“. Minulé ročníky se rodičům moc líbily, zvláště pak přednášky pana Ing. Zdeňka Hladíka, specialisty na zdravou výživu, který celé večery provázel.
Jídelna se rozhodla udělat letošní „Večeři“ jinou, představit typické jídlo, které patří mezi oblíbené a běžně ho strávníkům připravuje. Původně se plánovalo, že rodiče přijdou do jídelny, vezmou si tác a s ním půjdou k výdejnímu okénku, poté teprve usednou
ke stolu. Přesně tak, jak to dělají jejich děti. Nakonec přece jenom zůstane tradice a rodiče budou obsluhovat žáci základní školy. Večer bude přesto jiný, méně formální. Večeře  začne předkrmem formou rautu, tím chce jídelna vytvořit prostor pro seznámení se navzájem a přátelské popovídání. Celým večerem bude slovem a hudbou provázet specialista na výživu pan Honza Vopařil. Hudební doprovod vytvoří v jídelně přátelskou atmosferu.

Školní jídelna srdečně zve rodiče žáků základní školy a rodiče dětí mateřské školy. Dále zve všechny ostatní, které zajímá, jak se v jídelně vaří, a chtějí prožít příjemně strávený večer.
Akce se připravuje ve spolupráci s Městysem Cerhenice a se Základní školou Cerhenice.
Cena celého menu, včetně nápojů je 85 Kč. Přihlášky na večeři na email: jidelna@cerhenice.cz

Menu:
předkrm (formou rautu)
Pomazánky: tvarohová s řeřichou, mrkvovocelerová s Cottage sýrem, vajíčková s pórkem, z pečené červené řepy
kváskový chléb, bílé pečivo
čerstvá krájená zelenina
rakytníková domácí limonáda
jablečný mošt

hlavní pokrm (servírován žáky ZŠ)
Svíčková na smetaně, karlovarský knedlík, brusinky (maso bude připravováno v konvektomatu při nízkoteplotním pečením při 75 st. 15 hodin)

moučník
meruňkovotvarohový šáteček
káva, čaj, domácí limonáda

Těšíme se na Vás!!!!!!

Jana Šedinová, vedoucí ŠJ