Portál chcipomoct.cz, který reaguje na potřeby lidí a institucí v současné koronavirové situaci, začal intenzivněji nabízet pomoc dobrovolníků do sociálních a zdravotních služeb, kde nyní chybí tak potřebný personál. Dobrovolníkům nově před nástupem do tohoto zařízení nabízí proškolení v základech ošetřovatelství.

V první vlně pandemie dobrovolníci pomáhali hlavně s výrobou a distribucí ochranných pomůcek a dezinfekce potřebným. V druhé vlně jsou dobrovolníci hlavně vyhledáváni sociálními a zdravotními službami, aby jim pomohli s řešením personální krize, způsobené onemocněním zaměstnance, případně karanténou.

„O naše dobrovolníky mají zájem pobytové sociální služby, kde jsou nakažení klienti. Během krátké doby jsme připravili pravidla, za jakých podmínek může dobrovolník vstoupit do takové instituce a druhý den začali naši dobrovolníci vypomáhat. Aby se vyslaní dobrovolníci ve službě neztratili a byli opravdu nápomocni, připravili jsme pro ně bezplatný kurz Základy ošetřovatelství,“ říká Jaroslav Švec, ředitel ACSA, neziskové organizace provozující portál chcipomoct.cz.

Základy ošetřovatelství – kurz základních dovedností pro realizaci dobrovolnické činnosti ve zdravotnických a sociálních službách nabízí portál jako jednodenní a bezplatný kurz pro dobrovolníky. Více informací zde: https://www.acsa.cz/verejnost/akce/kurz/zaklady-osetrovatelstvi/.

Souhrnný přehled pomoci najdete na adrese https://chcipomoct.cz/jak-pomahame.html.

Celorepublikový portál chcipomoct.cz zaznamenává, třídí a propojuje dobrovolníky s žádostmi o pomoc, v mnoha případech také hledá nové možnosti řešení požadavků, neboť jen samotné propojení nestačí. V současné době je v portálu registrovaných přes 7 tis. dobrovolníků. Registrovat se můžete i vy na https://chcipomoct.cz/.

Nemůžete se stát dobrovolníkem, ale i tak byste chtěli portál podpořit? O možnostech píšeme zde: https://chcipomoct.cz/podporte-nas.html.

V rámci portálu spolupracujeme zejména s MPSV, s Jihomoravským krajem, Středočeským krajem, Ústeckým krajem, dále s městy České Budějovice, Jihlava, Brno, Praha a z univerzit je to např. Vysoké učení technické v Brně, Masarykova univerzita, Akademie výtvarných umění v Praze.

Máte-li zájem o bližší informace, neváhejte se na nás obrátit.

Kontakt: Mgr. Aneta Hašková, MBA; 776 047 108; haskova@acsa.cz