Opět mohou přijít silné bouřky

Očekává se ojedinělý výskyt silných bouřek, doprovázených přívalovými srážkami s krátkodobými úhrny přes 30 mm, zesílením větru a menšími kroupami. Varování meteorologů platí na pondělí 18. září od 17 do 23 hodin.

Očekávají se velmi silné bouřky

Očekává se výskyt velmi silných bouřek doprovázených kroupami i přes 3 cm, nárazy větru kolem 25 m/s (90 km/h) a přívalovými srážkami kolem 40 mm.  Výstraha meteorologů platí od 25. 8.  12:00 do 26. 8. 06:00.

Meteorologové zpřísnili výstrahu před bouřkami

Až velmi silné bouřky mohou podle meteorologů dorazit během středečního odpoledne a noci. Očekává se výskyt velmi silných bouřek doprovázených zejména přívalovými srážkami s krátkodobými úhrny přes 50 mm a kroupami kolem 2 cm.

Mohou přijít silné bouřky

Očekává se výskyt silných bouřek doprovázených zejména přívalovými srážkami s krátkodobými úhrny přes 30 mm a kroupami do 2 cm. Výstraha meteorologů platí na středu 16. 8. od 12.00 hodin do čtyř hodin ráno dalšího dne.

Vysoké teploty

Odpolední teploty 14. a 15. srpna překročí 31 °C.

Vysoká zátěž na lidský organismus, nebezpečí přehřátí a dehydratace. Doporučuje se dodržovat pitný režim, zvýšit konzumaci neslazených nealkoholických nápojů, které je vhodné kombinovat s minerálními vodami. Omezit tělesnou zátěž v poledních a odpoledních hodinách. Nenechávat děti a zvířata na přímém slunci, zvláště v zaparkovaných automobilech.