Na kole jen po cyklotrase, na houby bez hluku

Nerušte lesní zvěř a respektujte její životní prostředí. Nejezděte proto v lese mimo vyznačené cyklotrasy a chovejte se ohleduplně. Zvěř potřebuje svůj klid.
V souvislosti s probíhající houbařskou sezónou je mnohonásobně zvýšený pohyb lidí v lesích. Prosíme Vás, abyste se nechovali hlučně a neplašili zvěř.

Nové auto pro pečovatelskou službu

Městys pořídil nové auto pro pečovatelskou službu. Tedy hlavně pro její klienty, seniory z Cerhenic a Cerhýnek. „Můžeme si to dovolit díky 100% dotaci z fondu REACT EU. Naše starší spoluobčany tak budeme od jara 2023 vozit elektrickým Ford Kuga bíle barvy. Rozhodla zkrátka cena,“ uvedl starosta Marek Semerád.

Výsledek voleb v Cerhenicích

Vážení spoluobčané,
velice Vám děkuji za důvěru. Naše hnutí získalo skoro 92% hlasů, a může tedy pokračovat ve své práci pro městys.  Gratuluji i Bořivoji Jandovi, který získal nejvíce preferenčních hlasů. Ustavující zasedání zastupitelstva svolám co nejdříve.
Marek Semerád

Příměstský tábor na podzimní prázdniny

Ve dnech 24. 10 – 28.10, tedy během podzimních prázdnin, dnech ředitelského volna a státního svátku, bude pod záštitou Městyse Cerhenice probíhat příměstský tábor. Základní škola v Cerhenicích se v těchto dnech promění na kouzelnickou školu, ve které se bude čarovat, kouzlit i tvořit. V pátek 28. 10. se pojede na výlet. Děti se budou stravovat ve školní jídelně a cena za tábor bude 1000 Kč. V ceně strava – svačina, oběd, svačina a pitný režim, vstup a doprava na výlet. Příměstský tábor bude každý den probíhat v čase od 7:30 do 16:30 hodin. Děti se mohou těšit na bohatý program. Předem proběhne schůzky, kde bude možnost vyplnit přihlášku. Tábor je vhodný pro děti z prvního i druhého stupně ZŠ. Předběžné přihlášení dětí je možné poslat na e-mail Lucka.hrbkova@seznam nebo telefonicky a čísle 605 976 060.

 

Jak na ceny energií v obci?

Ceny energií, jak elektřiny, tak i plynu velice rostou, a proto i naše zastupitelstvo řeší, co s tím. Částečným řešením se zdá být instalace fotovoltaické elektrárny na střechy budov městyse. V nejbližší době je chceme – s pomocí 75% dotace od Modernizačního fondu – instalovat na střechu MŠ, ZŠ a školní jídelny. Samotnou kapitolu pak tvoří případné fotovoltaiky na obecních budovách, které pořídíme bez dotace a kde chceme – pokud projde zákon o komunitní energetice – vyrábět elektrický proud pro naše občany, především seniory.