Finanční úřad pro Středočeský kraj upozorňuje, že ohledně dotazů a pomoci s agendou přiznání k dani z nemovitých věcí Vám jsou pracovníci k dispozici od 4. ledna do 5. února 2021 vždy v Po, St 8:00 – 16:30 Út, Čt 8:00 – 14:30 a v Pá 8:00 – 13:30 na tel. čísle 321 613 325.

Prostřednictvím telefonické komunikace budou poplatníkům k dispozici pracovníci majetkových daní, kteří zodpoví veškeré dotazy týkající se daně z nemovitých věcí nebo spojí poplatníky přímo na pracovníky spravující konkrétní poplatníky (tedy své správce daně).
Telefonicky rovněž pomohou poplatníkům s vyplněním daňového přiznání, přičemž se s poplatníkem dohodnou na formě pomoci, a to v takové míře, aby nebyla nutná návštěva finančního úřadu nebo jeho územního pracoviště, respektive aby bylo možné přiznání poslat poštou, elektronicky prostřednictvím daňového portálu, případně je podat prostřednictvím sběrného boxu. Cílem upřednostnění telefonické komunikace je omezení návštěvníků na úřadě a předcházení kumulace lidí na úřadě.