Mráz ve vegetačním období

Mráz ve vegetačním období by mohl v polohách pod 550 m poškodit zejména kvetoucí meruňky, broskvoně, slivoně a keře vinné révy.

Nízké rostliny je možno zakrýt světlou netkanou textilií, která může být ponechána i více dní až do odeznění ranních mrazů. V případě stromů je možno použít ochranné přípravky proti promrznutí nebo klasické metody ošetření, jako je lehký postřik/orosování porostů drobnými vodními kapičkami v období záporných teplot (zpravidla před východem Slunce), nebo dýmování/zakuřování spalováním vlhkého rostlinného odpadu v bezprostřední blízkosti stromů.

Místy může být náledí

Při poklesu teplot pod bod mrazu se bude lokálně vytvářet náledí nebo zmrazky. Výstraha meteorologů platí od sobotní 16. hodiny do nedělní deváté hodiny.

Pozor na silný vítr

Na čerstvý jihozápadní až západní, postupně až severozápadní vítr, který bude v nárazech místy dosahovat rychlosti kolem 20 m/s (70 km/h), upozorňují meteorologové od šesté hodiny ranní 30. ledna. Výstraha aktuálně platí do 31. ledna osmi hodin ráno. Nárazy západního větru pak meteorologové očekávají i v dalších dnech.